Jdi na obsah Jdi na menu
 


Momoden

5. 10. 2011

Dneska byl Momoden . Ve všech směrech. Zasmála jsem si i zapracovala.

Ač jsem na Momo neměla o moc víc času než mám jindy, byly dneska některý momenty výraznější a proto se chcipoděllit.

Ráno jsem si vzpomněla na Pavlíniny slova. (Včera mi Momo zdrhal a Pavlína říkala, že když dorazí, nemám ho odměňovat, protože to možná dělá naschvál, ví, že když uteče, já ho zavolám a něco dám...vyčůránek). Ha. A dneska jsem si toho všimla úplně. Momo ví, že když řve na někoho u dveří, přivolám (aby neštval sousedy), odměním a je u mě. A dneska šel úplně vykutáleně do předsíně, stál u dveří a štěkal. ALE!!! ne "bu bu bu, všichni sousedi, držte se dál!". Spíš bych řekla: "baf baf baf" (a připojte nějakou blboučkou znělku, třeba Šla Nanynka do zelí. Asi takhle si tam poštěkával a bylo fakt slyšet (opravdicky jsem to v tom slyšela) "tak si mně zavolej, mám na něco chuť". Tak jsem stála v kuchyni, dělala jsem si sváču a ušklíbala se pod "vousy", jak se to trdlo nablafá, než mu dojde, že mu nic nedám . Občas je fakt k neuvěření .

Na procházce jsme potkali kočičku. Nemá moc cenu to komentovat. Prostě vyrvál, vzpínající se zabijácka stvůra, útočící baskervil a za námi paní sousedka, co se nám smála .

Po Ó jsme chvíli trénovali aport (včera jsme dostali krááááásnej na Smečce, vyrobil nám je nejšikovnější Honza a moc mu tímto ještě jednou děkujeme). Momo je šikovné, když má hladíček a chutičku a pamlskama se šetří. A ty, co mu dám, jsou pidi. Tak mu o šlo moc moc .

Odpolední venčení nebylo slavné, máme opět srágoru .

Navečer jsme pracovali. Maminka má nějakej zlej probléma bylo jí z toho nedobře. Chvíli hodně nedobře, tak jsem nasadila (na zkrácenou dobu, když je chorouš) psa canisterapeutického a šel léčit. Udělali jsme asi na 7 minut polohování. Pak jsem Momomu vytáhla uzel, aby se odreagoval a mamince jsem dala do ruky druhej konec, aby se netvářila po tý "terapii" tak smutně . Chvíli se tahali, Momo pak ještě sklidil od maminky asi tunu lásky a bylo hnedle líp.

Dnešek jsme neproflákali ani trošku. Na to, koli kbylo okolních věcí, jsme toho vlastně udělali skoro mnoho.