Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zima :-P

Zima je tak krásná...když člověk bydlí někde v horách s pár srnkama...nebo když má pěknej výhled z okna a vidí ty bílý pláně, na který nestoupla lidská tlapa...

My, sídlištní odchov, máme asi představu trochu pokřivenou. Neříkám, že to tak maj všichni. Třeba moje ségra má zimu děsně ráda, ač je sídlištní klacek a do lesa jde jednou za dva roky, do hor jednou za 10 let.

Já se přiznávám, že zimu nesnášim. Ne tu na horách, ale tu tady. Sníh je černej a ne bílej. Všude je rozsypaná sůl, lidi si po psech nesbíraj hovna a už ani nepamatuju, kdy naposled byl krásnej čerstvě napadanej sníh na Štědrej den, natož navečír... To, co se mi naskytlo před zrak dneska při ranním venčení, je fakt na zblití. Jak to všechno taje, je to fakt hegeš. Všude je čvachta - na střídačku hnědá, černá a šedá. Všechno klouže a místo sněhulí musím ven v holinách, takže jsem fakt jak na lyžích. S tajícím sněhem přichází jarní scenérie vykvétajících hoven, co tupí majitelé psů (bez ohledu na velikost) zakopli jen tak pod sníh. S každým vyvalením se z domu si připadám jak na korejským minovým poli. Jsou všude...

Můj letoští předvánoční pocit je naprosto zpruzenej... všude jsou protivný lidi, všichni se mračej, prodavačky v krámech jsou nas*aný, že vás musej obsloužit, všichni se někam cpou, spěchaj, zašlapou vás, do toho máte na chodníku víc psích hoven, než asfaltu(natož sněhu - hahaaa)...já nevim... Bejvalo to dřív tak jiný nebo to, co vidim teď,  prostě tenkrát v dětskejch očích nebylo vidět?

Přeju vám všem, abyste neměli před domem nasráno, aby vaše vánoční nálada byla radostnější, než ta moje momentální a aby vaše svátky byly plný pohody a klídku, bez všeho toho shonu, stresu, prudérnosti. Přeju nám všem, ať si dokážem ty svátky užít líp, než jak to zatím umožňuje okolní městská atmosféra.