Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dafča

Dostali jsme se opět k hlídání čtyřnohých kámošů. Tentokráte je situace malinko jiná, protože Dafinku (fxh) Danťák ze Smečky "osobně" neznal. 

p1050757.jpg

Byli jsme se v pátek seznámit na louce. Od soboty hlídáme.

1. DEN (sobota)

Dafinku jsem od Ivy převzala po 16. hodině. Večer jsem měla hraní a tak jsem malou berušku nechala v péči své rodiny. Jsou na psíky zvyklí, tak se s tím poprali. Dafče se večer stýskalo, tak trošku poplakávala. Ale nekonec usnula a bylo dobře.

 

2. DEN (neděle)

p1050824.jpg

Vstávalo se na mě a Mouše brzy. Dafinka nadšeně všem popřála dobré ráno a vyrazili jsme na venčení. Jak je zima, občas se musím nutit, abych šla 2x. Tak občas vezmu oba hafy najednou. Zvládají to dobře. Dante se vcelku snaží, Dafinka je šídlo, ale jak se pomalu sžíváme, taky už reaguje pěkně

Po páteční prochajdě měl Mouš rozkuchaný nohy z kopání zmrzlý země. Sotva chodil. Tak jsme se nikam nevrhali  audělali si válecí neděli. Dafča si mezi tím pěkně zvykla. Odpoledne si hrála s dětma a spolupracuje moc pěkně.

 

3. DEN (pondělí)

V pondělí se začaly dít věci. 

p1050865.jpg

Dafinka si zvyká moc dobře. Dáno už ani nevstává brzo. Noc prospala úplně celou, a to schoulená vedle mě. Předešlý noci mi spala na nohou, teď už u hlavy.

Dante dostává školu. Dafča umí být taky dobrej šéf, takže je jasný, kdo chodí první dvěřma, čí jsou všechny hračky a kdo rozhoduje, kolik toho v misce komu zůstane.

Večer jsme si pohráli, trošku něco pocvičili. S Mouškem opakovačka. S Dafi jsme zkoušeli "pac". Je to holka šikulkovatá.

 

4. DEN (úterý)

p1050896.jpg

Dafinka si u nás krásně zvykla. Mazlí se, spinká pořád na něčím klíně a dokonce i Moušek se už neklidí jako poseroutka. Dafi mi ráno ohlídala snídani, na niž se Momo přišel podívat. Je to hlídačka. Včera večer jsme si všimli, že má Dafinka bouličku na bříšku. Večer už nebyla boulička, ale prasklinka a špinění. Trošku jsem to ovázala a vystříhala, aby bylo čisto a dnes jsme se byly s holčinou podívat u pana doktora. Nevypadá to na žádnou tragédii, takže máme mastičku a brzy by mělo zas být dobře . Dafi je holka šikovná, zvládla to výborně.

Byli jsme odpoledne venku s každým pejsadlem zvláť. Nakrmili jsme a teď už to u nás zas vypadá jako v noclehárně. Celej gauč je potaženej kobercem. Jsou to miláčci .

 

5. DEN (středa)

p1060048.jpg

Dnešek se pro mě nesl ve znamení zmatků a babrání. Jedna věc se ale podařila přímo báječně. Dafinka má trochu potíž zdlábnout celou misku, když se krmí. Možná jak se jí stýskalo nebo neměla hlad - nevím.

 Nejsem na to úplně zvyklá, protože Dante by zpravidla sežral i židli, na který mu ten jeho lavor stojí. Dafinka dostala ke granulím vývar s kousky masa, aby to měla ňamkózní. Bohužel ani vývar ani párky asi nebyly to pravé ořechové. Vymýšlela jsem fígle, jak na to. Chvilku jí chutnalo z Momomísy a zkusila si Acanu. Dlouho to ale nefungovalo (všeho všudy 1x). 

p1060056.jpg

Dneska jsem zkusila fígl. Mou měl z něčeho pro změnu srajdičku, tak dostal do bašty vločky ovesný. Trošku jsem jich přidala i Dafulce a aby to mělo šmrnc, přidrolila jsem k tomu piškot. Všechno jsem zamíchala a tradá!!! Ráno i večer mistička do čista vyblýskaná. Jinak byl dnesek v poklidu. Nepácháme žádný velký akce, protože Mo pořád s těma rozedranejma tlapkama špatně chodí a Dafi má na bříšku stále bolák. Navíc je zima jak v morně a nehodlám riskovat porouchaný močový cesty kterýhokoliv z nich. Chodíme tedy na kratší (s Dafčou trošku častěji, nevydrží tak dlouho ako Mo). 

Psíčci se ale rozhodli, že nudit se rozhodně nehodlají. Přes den Dafi Danta péruje a ukazuje mu, kdo si zaslouží být Beta a kdo je Gama. Teď večer se rozhodli, že si musí pohrát. Není nad Momovo dupáka v 11 večer. Provedli jsme večerní ošetření a hraní bylo tedy po chvíli zatrženo v rámci zachování dobrých sousedských vztahů a teď už to tu zas vypadá jako v noclehárně.

 

6.DEN (čtvrtek)

Dnešek byl pro Dafinku dnem náročným. Moušek si užil oddychu. Vzala jsem si berunku s sebou do práce, a tak ji čekalo spousta nového. Jely jsme autobusem tam i zpátky. Podařilo se nám projet město bez provizorního košíku, co jsem měla v záloze. Cesta tam byla docela poklidná. Chytly jsme novej bus, takže jízda tichá a plynulá. Dafince se podařilo rozplakat paní, co seděla vedle nás. Přišla nedávno o svýho pejska, tak vedle náš cestu proplakala. Dafča se jí moc líbíla. Oblízala jí slzy a bylo. Paní mi připomněla tu bolístku, co jednou potká každýho pejskaře... No...

V práci bylo veselo. Mají tam Vašíka (křížence hrubosrstýho jezevčíka) a ten se rozhodně netvářil tak gentlemansky jako Dante. Jídlo, co padá ze stolu, je vždycky jeho. A tak měla Dafinka smůlu. Ale jinak se sobě líbili a bylo tedy veselo. Fotit nebylo kdy, takže to neuvidíte.

Cesta domů z práce byla zkouškou ohněm. Jako na potvoru jela stará Karosa - studená, rozvrzaná, rozklepaná, uřvaná... Dafče se do ní nechtělo ani za nic. Tak jsem ji popadla do náruče a cestovala na klíně hledě z okna. Je to statečná foxlička. Zvládla to bravurně. 

Po návratu domů Dafča spásla celou mísu granulí a padla na gauč. Bylo to pro ni náročný, ale byla hrdinka.

Moušek měl den volna, kterej pro změnu prospal. I to je dobře, aspoň dal odpočinout bolavým nožičkám.

 

7.DEN (pátek)

Při pátečním shonu jsem si pejsáčků moc neužila. Rodinka se ale postarala báječně. Měla jsem výjimečnou akci v práci a tak jsem kysla celej den mimo domov. Pejsánci spali a spali a pak cvičili (podle zpráv z domova). Děti mají prázdniny, tak se ujaly výcviku kravinek. S Mo se trénuje, co umí. Dafulka se učí dávat "PAC" a "TOČ". Je to šikulka pašácká. 

Když jsem přišlaz práce, psíčci mě bouřlivě vítali a pak se zas uložili. Máme asi magnetickej gauč. Teď si užívám Dafčiny reakce. Mám u sebe mísu s popkornem. Dafi mi leží na klíně a kouká do ní. Já ležím a koukám přísným pohledem na Dafi. Výborná reakce a skvělej respekt. Moc si to užívám  Munka spí vedle. Válí se po mamince. 

Fotky aktualizuju průběžně a najdete je tady.