Jdi na obsah Jdi na menu
 


Coursing se Smečkou a následná vycházka

Letos se nám s těmi coursingy nějak nedaří. img_3320.jpgMoušek holt stárne a tak občas stoná. Zvažovala jsem, jestli ho přihlásit nebo ne...ae v pondělí jsme byli na poslední koňský dávce ATB a nebylo mu po nich úplně dobře. Navíc teď probíhaj šílený teplotní zvraty. Na začátku týdne ještě ráno do 10 stupňů, dneska dopoledne teploměr hlásil 30. Dante se drží statečně, ale bystrý oko si všimne, že mu není do skoku. Pozná se to tak, že na větších venčících vycházkách se drží o polovinu blíž, než když je mu "juchů", zdaleka tolik nelítá a poměrně často se vrací, aby se podíval, jak jsem daleko. Dokonce se chodí "poňuchňat", což taky značí, že je unaveňátko. A jelikož program na tenhle týden byl, je a bude vážně žhavej (2 noci mimo domov, středa nahrazování na Smečce, sobota vycházka s psíma kámošema, neděle agi), rozhodla jsem se psíka nepřepnout zcela. Příště bude líp .

Mouška to asi trošku mrzelo, že neběžel, poněvač když jsme šli okolo trati, byl opět šílen a ještě dlouho se otáčel na dráhu, aby si štěknul a připomněl mi, že taky běhá rád. Každopádně - udělala jsem to dobře tak, jak to bylo .

A abych úplně nezahálela, podařilo se mi něco málo toho coursingu vyfotit aspoň pro ostatní, takže TADY to máte .

img_3375.jpgVycházka byla nakonec cca 2 hodiny. Byla báječná, protože les je v tom pařáku neuvěřitelně lahodný místo. Takže jsme si to užily . Trochu jsme prolezli přilehlé strážské lesy a pomalu se vrátily zpět. Moušek byl skoro celou cestu navolno, z toho mám radost velikou . Pravou je, že jejo přivolání působí neskutečně komicky, když je přehřátej a navíc se mu nechce. Okolní šneci by ho bejvali předběhli. Ale s Bagýskem byli hrdinové, šli chvilku i vedle sebe...tak jsme jen s Jitkou zalapaly po dechu a mlčky to vyřešily rozchodem do krajů. Všechno šlo hlaďoučce, to mě těší.

Musíme zopáknout.

A děkujeme děvčatům, že to tak pěkně vymyslela a taky Dittě, že nás pak vzala domů, protože nám tím mooooc pomohla .

Munka po příchodu domů lemrózně pojedl a padl na pelíšek, kde setrvl až do pozdních nočních hodin, než jsem ho donutila jít se venčit . Asi ho to zmohlo, starouška .

img_3395.jpg