Jdi na obsah Jdi na menu
 


Procházka kolem Černé Nisy

Musím to pěkně napsat hned za tepla, když už mám z toho dneška takový pěkný pocit.

Dohodli jsme předběžně sobotu, pak jsme naplánovali i trasu a nakonec jsme se dohodli se Zimim a Frankiem, že prostě půjdem a kdo se přidá, bude vítán. Večer jsem koukala na předpověď a byla nevalná. Ráno jsme vstali a za oknem bylo sluníčko. Pak se to ale pokazilo a sprchlo. Se Zimim jsme ale usoudili, že nás trocha vody nezabije a půjdem, i kdyby lilo. Předpověď  byla pršivá a bouřecí. Ale jak se ukázalo, i mistr tesař se někdy utne a celý den pak bylo krásně.

Vyrazili jsme tedy 19kou do Rudolfova. A jelikož jsem hlava hovězí, nepodívala jsem se, kde bus končí. Takže nás to vyhodilo trochu dřív a na Českou jsme to vyběhli pěšky. Trochu mě děsilo, že tam někdo bude čekat a odjede, protože tam nebudem včas. No co, dorazili jsme nahoru s akademickou čtvrthodinkou. Nikde nikdo další. Tak jsme se vydali na odbočku na modrou. A ejhle, po pár krocích se z okýnka protijedoucího auta ozvalo: "Můžem se přidat?" Koukám a vzadu v autě na nás mrká Týna a vepředu Karel. Tak jsme počkali, než zaparkujou a vyrazili v rozšířeném komorním složení. Danťák se při první seznamce projevil zas jako trdlo, protože místo, aby definoval: nová holka do smečky...definoval: velkej černej pes... a vyletěl. Ale hnedle to zase srovnal a bylo dobře. Pak už Týnu jen očichal a hleděl si jako vždycky cesty okolo.

O kom se to ale říct nedá, byl Frankie. Očividně se do Týny zamiloval a celou cestu jí buď dělal (jak řekl Karek) "chodící bidet" a nebo se jí věšel na jedno nebo druhý ucho. Byl k sežrání, hleděl na ni jako na obrázek.

Zato Týna byla vyloženě trpělivá, nechala se okusovat a pošťuchovat vcelku v klidu celou cestu. Je to holka šikovná. A navíc se moc pěkně nechala vždycky zavolat, když vymyslela kulišárnu se stopováním nebo vlastní vycházkou. Třeba se nám to s Mojmírem taky jednou podaří.

Když jsme došli k přehradě a viděli, jaká je obloha, rozhodli jsme se pro delší trasu a jelikož je navíc Karel znalec zdejších tras, nepotřebovali jsme ani mapu. To bylo fajn vzhledem k tomu, že ji pořád ještě nemám.

Celá procházka byla strašně fajn. Mám z toho dobrej pocit, protože konflikt žádnej(ani s projíždějícími cyklisty, kterých bylo hojně) a jak fajn pejsci, tak fajn lidi.

Takže děkujeme zúčastněným pejskům i páníkům a příště se na vás zase moc těšíme.

Fotky bohužel opět nejsou.

PS: v příštím týdnu se snad něco podaří v sobotu. V týdnu nic neplánujeme, protože na Smečce je intenzivní kurz basicu. A všem, kdo na něj jdou, přejeme příjemnou zábavu a pěkné počasí. My už se na náš srpnovej taky moc těšíme.

A nezapomeňte, že 29.8. je se Smečkou již 4. tradiční Dog trek. Více info na: www.euroregin.cz/prezentace/liberecky/liberec/smecka/index.php.